Біль під час пологів є потужним стресовим фактором, який негативно впливає на стан матері та дитини. У спільній заяві Американського товариства анестезіологів (ASA) і Американського товариства акушерів і гінекологів (ACOG) підкреслюється, що немає таких обставин, при яких жінка повинна відчувати сильний біль в той час, коли вона перебуває під наглядом лікаря. Для знеболення пологів можна використовувати весь спектр наявних лікарських засобів і немедикаментозних методик.
Ропістезія – це епідуральна анестезія з використанням ропівакаїну гідрохлориду для зменшення болю під час пологів з збереженням пологової діяльності за рахунок диференційованого сенсо-моторного блоку.
На фоні стресової реакції в організмі підвищується вироблення катехоламінів (адреналін, норадреналін), адренокортикотропного, антидіуретичного гормонів та ендорфінів. Підвищення рівня адреналіну призводить до дискоординації та зменшення маткових скорочень, а дія норадреналіну проявляється у звуженні судин матки і плаценти.
Для знеболення пологів можна використовувати весь спектр наявних лікарських засобів і немедикаментозних методик. Системна аналгезія пологів включає сугестивну аналгезію, наркотичні аналгетики, місцеву інфільтрацію, регіонарні блокади та інгаляційну аналгезію.
Питання про можливість знеболювання пологів методами нейроаксіальної аналгезії вирішується командою акушера-гінеколога та анестезіолога з врахуванням клінічних показників та побажань вагітної.
Дискусія про доцільність знеболення фізіологічних пологів вирішена на користь вагітних. У спільній заяві Американського товариства анестезіологів (ASA) і Американського товариства акушерів і гінекологів (ACOG) підкреслюється, що немає таких обставин, при яких жінка повинна відчувати сильний біль в той час, коли вона перебуває під наглядом лікаря.
Епідуральна анестезія – це «золотий стандарт*» знеболення пологів. Американська академія сімейної медицини стверджує, що бажання породіллі знизити свій рівень болю – вже є достатнім приводом для проведення знеболення.
Ропістезія – це епідуральна анестезія з використанням ропівакаїну гідрохлориду (Ропілонг®). Ропілонг зменшує пологовий біль без обмежень в руховій активності та зберігає нормальну пологову діяльність за рахунок диференційованого сенсо-моторного блоку.
Ропістезія пологів має ряд переваг перед іншими знеболюючими методиками:
- можна змінювати ступінь та час знеболення;
- має мінімальний вплив на стан дитини та породіллі;
- дає змогу жінці відпочити у випадку затяжних пологів та адекватно сприймати рекомендації лікаря;
- можна конвертувати аналгезію в анестезію у разі виникнення клінічної необхідності з боку матері чи плоду для проведення кесарського розтину;
- можна продовжити знеболення у післяпологовий період, при необхідності додаткового огляду, ревізії порожнини матки, зашиванні пошкоджених м’яких тканин.
Ропістезія передбачає широку освітню підтримку та формування обізнаності про доступні методи знеболення фізіологічних пологів, створення партнерської та довірчої атмосфери між вагітною жінкою, акушером-гінекологом та анестезіологом з метою обрання конкретного методу знеболення пологів.
Жінки мають народжувати без болю, а сльози хай будуть лише від першої зустрічі мами з новонародженою дитиною.
Ропістезія – невід’ємна частина фізіологічних пологів!
* Stefan Jochberger, Clemens Ortner, Klaus Ulrich Klein/ Pain therapy during labour/ Wien Med Wochenschr 2017 Nov;167(15-16) :368-373 DOI: 10.1007/s10354-017-0571-5